TRÓJKA OSTROŁĘKA - KASZTELAN SIERPC 27:35 (14:18) - 02.12.2007.

2007-12-08

Przedostatnia kolejka pierwszej rundy rozgrywek grupy trzeciej II ligi miała spore znaczenie dla drużyny Kasztelana Sierpc. Wiadomo, że po sezonie z 10 zespołowej stawki ekip występującej w grupie 3 jedna spadnie do III ligi. Trójka Ostrołęka to teoretycznie najsłabsza ekipa w rozgrywkach, dlatego zdobycie dwóch punktów na jej parkiecie było dla sierpczan bezcenne. Zapowiadało się, iż mimo miejsca w tabeli ostrołęczanie łatwo skóry nie sprzedadzą. Ich ostatnie wyniki potwierdzały, że to zespół który umie grać w szczypiorniaka, ale brakuje mu doświadczenia w końcówkach spotkań. Kasztelan podbudowany wyjazdowym zwycięstwem z AZS UW Warszawa od początku ruszył ostro do ataku. Twarda obrona sierpczan wymuszała straty u gospodarzy. Te Kasztelan zamieniał na kontry owocujące z kolei łatwymi bramkami. Od początku w szeregach gości brylował skrzydłowy Dawid Szpejna, który szalał na skrzydle, ale też był uczestnikiem prawie wszystkich kontrataków sierpczan. Popularny Tymek w całym meczu zdobył aż 14 bramek. W 20. minucie Kasztelan odskoczył na cztery trafienia (10:6) i taką przewagę dowiózł do końca pierwszej połowy (18:14). Gdy w drugiej odsłonie aktywnie w zdobywanie bramek włączyli się także Adrian Prątnicki (7), Mariusz Klimek (4) i Michał Kozłowski (4) przewaga podopiecznych Marka Listkowskiego urosła w 50. minucie do 8 trafień (31:23). Trener gospodarzy żalił się, że duży wpływ na przebieg meczu miały złe decyzje płocko-warszawskiej pary sędziów, która w 33.minucie wyrzuciła z parkietu jego zawodnika za nie sportowy faul. – Ta para sędziowała nam już mecz z Hand Medem i mam nadzieje, iż więcej tu nie przyjedzie – podsumował zdenerwowany opiekun ostrołęczan. W zupełnie innym nastroju był Marek Listkowski. – Chłopcy zagrali wreszcie na większym luzie i co najważniejsze skutecznie w ataku. Funkcjonowała dziś perfekcyjnie gra z kontry, a sam siebie przeszedł Dawid Szpejna, który zagrał dziś świetne zawody – przyznał trener sierpczan. Teraz przed naszą drużyną ostatni mecz tej rundy z Wisłą II Płock na własnym parkiecie. Derby dawnego województwa płockiego zapowiadają się dla sierpeckiej siódemki na bardzo ciężkie, bo nafciarze posiadają najlepszą obronę (najmniej straconych bramek) w naszej grupie. Następny mecz dopiero pod koniec lutego na inaugurację drugiej rundy.

WYNIK I SKŁAD

TRÓJKA OSTROŁĘKA – KASZTELAN SIERPC 27:36 (14:18)

KASZTELAN: Malanowski, Grączewski – Klimek 4, Prątnicki 7, Szpejna 14, Kozłowski T.2, Kozłowski K. 3, Krukowski 1, Kozłowski M. 4, Gadziński M. 1, Królikowski, Gadziński D., Podgórski

KARY: Trójka:18min, Kasztelan: 16min,

WIDZÓW: 200

wyniki

8 kolejki: UMKS Trójka - MKS Kasztelan Sierpc 27:36, Wisła Płock SA II - AZS UW 35:21, ChKS Łódź - Hand Med. 32:27, AZS UMCS - KS Warszawianka II 31:21, MOKS Słoneczny Stok - KKS Włókniarz 28:34