Remis 4:4 w noworocznym meczu piłkarskim pomiędzy Oldboyami i Seniorami MKS Kasztelan - 01.01.2008.

2008-01-06

Noworoczny mecz piłkarski pomiędzy Oldboyami i Seniorami MKS Kasztelan - 01.01.2008
Noworoczny mecz piłkarski pomiędzy Oldboyami i Seniorami MKS Kasztelan - 01.01.2008

Zgodnie z tradycją, zapoczątkowaną w 1995 roku już po raz 14 na stadionie miejskim w Sierpcu podczas meczu noworocznego spotkały się drużyny Oldboyów i Seniorów Kasztelana Sierpc. Punktualnie o 12.30 rozległ się pierwszy gwizdek prowadzącego to spotkanie Romana Betle­jewskiego. Także i w tym roku rywalizacja dawnych piłkarzy Kasztelana z obecnymi kadrowiczami Rajmunda Koperka (tak naprawdę było ich tylko trzech) była bardzo zacięta. Pierwsi do siatki rywali trafili seniorzy, a konkretnie Marcin Michalski, który przeszedł do historii, jako strzelec pierwszego gola na sierpeckich (a może i mazowieckich) boiskach w 2008 roku. Ich nieco starsi koledzy odpowiedzieli bramką Krzysztofa Pniewskiego. Kilka minut później po ładnej akcji Łukasza Betlejewskiego i Michała Dzięgie­lewskiego ten ostatni wpisał się na listę strzelców. Oldboye walczyli ambitnie i do przerwy dzięki trafieniu Jerzego Szczepańskiego zdołali doprowadzić do wyrównania. W drugiej połowie za sprawą niezawodnego Leszka Janakiewicza (strzela systematycznie po dwie bramki w każdym meczu noworocznym od 2004, oprócz 2006 w którym nie brał udziału) Oldboye niespodzie­wanie wyszli na prowadzenie. Nie trwało ono jednak długo, bo świetnie dysponowany tego dnia Dzięgielewski szybko wyrównał na 3:3. Ten sam zawodnik skompletował nie klasyczny hat-trick i dał swojej ekipie prowadzenie na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Gdy wydawało się, że po raz pierwszy od wielu lat w tym wyjątkowym meczu nie padnie remis dał o sobie znać Leszek Jankiewicz. W zamieszaniu podbramkowym w stylu Filippo Inzaghiego strzelił bramkę biodrem i uratował honor swoich kolegów. To nie był jednak koniec emocji. O tym kto jest lepszy miały zdecydować rzuty karne. Także w nich padł remis 9:9. Zaraz po spotkaniu zgodnie z tradycją zawodnicy obu zespołów złożyli sobie życzenia na nowy 2008 rok. Potem przyszedł czas na lampkę szampana i wspomnienia dawnych meczów i licznych sukcesów. Kolejnym sprawdzianem formy dla sierpeckich oldboyów będzie halowy turniej organizowany przez nich samych z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (13 grudnia od 10.00 w hali przy SP 2 w Sierpcu). Szerzej o turnieju już niebawem.