Piłkarze ręczni Kasztelana Sierpc przegrali niespodziewanie na własnym parkiecie z UMKS Trójka Ostrołęka 24:27 (8:11) - 26.04.2008.

2008-05-01

Spotkanie z najsłabszym zespołem grupy trzeciej II ligi był dla szczypiornistów Kasztelana Sierpc po pierwsze okazją do godnego pożegnania się z sierpeckimi kibicami w sezonie 2007/2008 oraz szansą na dwa punkty i zapewnienie sobie, co najmniej siódmego miejsca w ligowym zestawieniu. Zakładając wygraną w meczu z Trójką Ostrołęka oraz w ostatnim spotkaniu z Wisłą II Płock podopieczni Marka Listkowskiego mogli jeszcze liczyć na zajęcie nawet szóstego miejsca w tabeli kosztem drugiego zespołu Warszawianki. Ten scenariusz już się niestety nie sprawdzi, bo Kasztelan nie popisał się w meczu z ostrołęczanami i po raz pierwszy od niepamiętnych lat przegrał z nimi na własnym parkiecie. Mecz z czerwoną latarnią naszej grupy rozpoczął się dla gospodarzy całkiem dobrze. Po pięciu minutach prowadziliśmy 3:2, a po kwadransie 7:4. Niestety to było na, tyle, jeśli chodzi o sierpczan w pierwszej połowie tej konfrontacji. Początkowo stremowani szczypiorniści Trójki widząc nieporadność miejscowych ruszyli do odrabiania strat. Wygrali kolejny kwadrans gry aż 7:1 i po pierwszej połowie prowadzili 11:8. W zespole Kasztelana najaktywniejszy i najskuteczniejszy był Mariusz Klimek, ale większość jego kolegów nie była tego dnia w najwyższej formie. W drugiej odsłonie Kasztelan mozolnie odrabiał straty (11:13, 15:16) by w 45. minucie doprowadzić do remisu. Gdy do gry w ataku aktywnie włączyli się Dawid Szpejna i Michał Kozłowski sierpczanie objęli nawet na chwilę prowadzenie (21:20). Było to w 50. minucie meczu. Goście nie dawali za wygraną i pięć minut potniej było 24:23 dla nich. Gdy w 58. minucie Kasztelan przegrywał tylko jednym trafieniem (24:25) wydawało się, iż wszystko jest jeszcze możliwe. Niestety ostatnie kilkadziesiąt sekund należało do gości z Ostrołęki. Rzucili gospodarzom jeszcze dwie bramki i wygrali zasłużenie, aczkolwiek niespodziewanie 27:24. Porażka z etatową można powiedzieć czerwoną latarnią naszej grupy II ligi pokazuje w jak wielkim kryzysie znajduje się sierpecki szczypiorniak. Od sezonu 2002/2003 (spadek z I ligi) obserwujemy powolne staczanie się po równi pochyłej. Na podsumowania tego sezonu i ostatnich lat przyjdzie jednak czas po ostatnim meczu rundy rewanżowej z Wisłą II Płock.