Archiwum
Strona główna

Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Reprezentacja Sierpca w barwach TKKF Kubuś pokonała 71:68 (34:33) Mon-Pol Płock w meczu charytatywnym na rzecz Damiana Kozłowskiego - 17.01.2009.

2009-01-24

Hala przy Szkole Podstawowej nr 2 17.01.2009
Hala przy Szkole Podstawowej nr 2 17.01.2009

Mecz podczas którego zbierane były pieniądze dla Damiana Kozłowskiego

Punktualnie o 12.30 w sobotę (17 stycznia) na parkiecie hali przy Szkole Podstawowej nr2 w Sierpcu rozpoczął się mecz koszykówki, pomiędzy III ligowym Mon-Pol Płock oraz reprezentacją sierpeckich koszykarzy, grających pod szyldem TKKF Kubuś Sierpc. Był to mecz charytatywny, z którego dochód w całości został przeznaczony dla walczącego z chorobą Damiana Kozłowskiego (ucznia Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu i reprezentanta sekcji piłki ręcznej MKS Kasztelan Sierpc). Organizatorem meczu były Ognisko TKKF Kubuś Sierpc, SP nr2 w Sierpcu oraz klub piłki koszykowej Mon-Pol Płock.

Kluczowa trzecia kwarta

Spora, jak na sierpeckie warunki widownia oglądała w 1 kwarcie bardzo wyrównaną walkę, zakończoną jedno punktowym prowadzeniem gości z Płocka (14:15). W drugiej kwarcie role się odwróciły i minimalnie lepsi byli gospodarze (20:18), którzy na przerwę zeszli prowadząc jednym oczkiem (34:33). W przerwie meczu (4x10min) publiczność obejrzała pokazy taekwondo w wykonaniu reprezentantów KS Mega Taekyon Sierpc oraz występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2, Miejskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla sierpczan. Gospodarze świetnie bronili i wyprowadzali szybkie kontry. Co istotne, z dużą skutecznością wykonując rzuty wolne po faulach rywali. Po trzech kwartach TKKF Kubuś Sierpc prowadził 55:48. Sierpczanie wiedzieli, że mimo tej przewagi nie mogą lekceważyć rywala. Do końca meczu grali rozważnie i skutecznie. Choć przegrali ostatnią część gry (16:20), to w sumie bardzo niespodziewanie pokonali faworyzowanych płocczan 71:68. Po meczu starosta sierpecki Paweł Kaźmierczak i dyrektor SP nr2 Hanna Kurta wręczyli wszystkim uczestnikom spotkania okazjonalne medale. Pamiątkowe puchary dla kapitanów obu ekip przekazał prezes TKKF Kubuś Sierpc, Jakub Grodzicki. Oczywiście, jednak nie wynik, medale i puchary były tu najważniejsze.

Życzenia dla siostry

Podczas meczu na trybunach odbyła się kwesta na rzecz młodego piłkarza ręcznego Kasztelana Sierpc, który zmaga się dzielnie z chorobą. Podczas samego spotkania zebrano łącznie około 2300 zł, co można uznać za sukces. Kierownicy obydwu zespołów złożyli na ręce siostry Damiana Kozłowskiego, pani Moniki Lewandowskiej życzenia zdrowia i szybkiego powrotu Damiana do domu i na parkiety.

Organizatorzy przewidzieli także atrakcje dla kibiców. Już po meczu wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie rzutów za trzy punkty oraz konkursie rzutów osobistych. W obydwu konkurencjach dla najlepszych przewidziano nagrody. Statuetkę dla najlepszego strzelca z linii rzutów osobistych otrzymał Marcin Lubiński. Najskuteczniejszym strzelcem za 3 punkty, okazał się z kolei Bartłomiej Rożniak. Z tego, co nam wiadomo w najbliższym czasie szykują się kolejne sportowe akcje (piłka ręczna-30 stycznia, siatkowka-7 lutego) z których dochód zostanie przelany na konto Damiana Kozłowskiego.