Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Liceum Ogólnokształcące sprawcą dwóch mega sensacji podczas szóstej serii gier Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej - 11.02.2009.

2009-02-13

Siódma i ósma kolejka spotkań MLPS, składające się na szóstą kolejkę nie zapowiadały wielkich emocji. W pięciu z sześciu zaplanowanych spotkań łatwo można było wytypować faworyta do zgarnięcia dwóch punktów. Jedynie w meczu Gimnazjum Gozdowo kontra Osiedle Niepodległości poziom wydawał się wyrównany. Jak się później okazało te wszystkie przypuszczenia były bardzo mylne, a sport jeszcze raz pokazał swoje nieprzewidywalne i piękne oblicze. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem. Urząd Gminy Zawidz pokonał pewnie 2:0 (-13, -9) drużynę z Osiedla Niepodległości.

Walczyli do końca

Także kolejny mecz rozpoczął się bez sensacji. Liderzy MLPS z Mega Zawidz wygrali pierwszego seta w starciu z Liceum Ogólnokształcącym aż 25:13. W drugim Zawidz prowadził 18:15 i wydawało się, że jest po sprawie. Waleczni licealiści nie odpuszczali i doprowadzili do remisu po 20. Od tego momentu trwała zacięta walka punkt za punkt zakończona zwycięstwem sierpczan 26:24. W decydującym starciu Mega prowadziło w połowie partii 8:4, ale ekipa z Ogólniaka znów zdobyła się na ostatni zryw. Od stanu 10:10 wszystkim trzęsły się ręce, ale grającym bez obciążeń licealistom jakby mniej, bo wygrali tę partię 15:13 i cały mecz 2:1. Mega sensacja stała się faktem. W pojedynku Gimnazjum Gozdowo z Zespołem Szkół nr1 w Sierpcu emocje były, ale  tylko w pierwszym secie. Do stanu 18:18, bo potem Mechanik zdobył 7 punktów, a rywale tylko 3. W drugim  przewaga ZS nr1 nie podlegała dyskusji. Wygrana 25:16 mówi sama za siebie. Do kolejnej sensacji doszło w starciu Życia Sierpca z LO, i to znów za sprawą podopiecznych Krzysztofa Domańskiego. Podobnie, jak w wielu swoich powszednich meczach siatkarze z LO bardzo słabo zagrali w pierwszej partii (17:25). W drugiej od początku trwała wyrównana rywalizacja (12:12, 17:17). Przy wyniku 21:21 licealiści postawili wszystko na jedna kartę. Ryzykowna zagrywka i pewność w ataku przyniosły im triumf 26:24. W tie - breaku grające tylko w piątkę Życie wyraźnie złapało zadyszkę. LO odskoczyło na 8:4 i pewnie wygrało seta do 9 oraz niespodziewanie cały mecz 2:1.

Posmakowali zwycięstwa

Licealiści dokonali nie lada sztuki pokonując w jednej kolejce dwie drużyny aspirujące do złota w V edycji MLPS. Czy utrzymają tę formę dłużej? To już kłopot ich kolejnych rywali, bo licealiści nie mają już nic do stracenia. Teraz grają na pełnym luzie i to przynosi efekty. W przed ostatnim meczu dnia spotkały się Osiedle Niepodległości i Gimnazjum Gozdowo. Obie ekipy nie miały do tej pory zbyt dużo powodów do radości. Walczyły ambitnie, ale póki co zamykają ligową tabelę. Był to więc pojedynek o oddalenie od siebie miana czerwonej latarni całej ligi. To potwierdziło się na parkiecie, gdzie od początku walczono punkt za punkt. W każdym razie tak było do stanu 20:19 dla gozdowian. W końcówce Osiedle nieco się pogubiło i rywale wygrali seta do 21. W drugiej odsłonie sierpczanie szybko odskoczyli na pięć oczek (8:3, 19:14) i pewnie wygrali seta do 15. Trzeci set był prawdziwą huśtawka nastrojów. Przy zmianie stron było jeszcze 8:3 dla Osiedla. Potem gimnazjaliści mozolnie odrabiali straty (9:5, 10:7, 11:9), ale na więcej nie starczyło im już czasu i sił. Osiedle wygrało 2:1 i zdobyło pierwszy komplet punktów w tej edycji ligi. Znając waleczny charakter tej drużyny raczej nie ostatni.

Odrodzony Mechanik

W ostatnim meczu 6 kolejki spotkań na parkiet wybiegły szóstki ZS nr1 oraz UG Zawidz. Obie prezentowały tego dnia dobrą formę i pokazały to już od pierwszych piłek. W połowy seta Mechanik objął pięcio punktowe prowadzenie (17:12), ale goście szybko odrobili straty i było 19:19. Gdy na tablicy wyników widniał remis 23:23 zawidzanie pokazali zimną krew i skończyli pewnie dwie ostatnie piłki. W drugim secie to urzędnicy prowadzili 6:2. Tym razem zawodnicy z ZS nr1 musieli redukować straty i to im się udało (12:13). Przy stanie 23:23 fortuna znów była po stronie urzędników, który wygrali 25:23 i zdobyli cenne dwa punkty. Ten sukces dał UG Zawidz awans na fotel lidera rozgrywek. Siatkarze z Mechanika nie dali rady, ale zasłużyli na słowa uznania i pełen szacunek. Po pamiętnej porażce walkowerem z Urzędem Miasta atmosfera w zespole nie była najlepsza. Co ważne, zdołali się odbudować mentalnie i znów są groźni dla wszystkich. Reasumując tę kolejkę trzeba podkreślić coraz lepszą grę drużyn z Sierpca. Miejmy nadzieję, że w otrząśnięciu się z ligowego marazmu pomógł nasz styczniowy artykuł, w którym skrytykowaliśmy postawę większości sierpeckich ekip w tegorocznej edycji ligi. Jak mawiają niektórzy: konstruktywna krytyka tylko pomaga, jeśli chce się jej słuchać.