Archiwum
Strona główna

Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Efektowne zwycięstwa futbolistów Kasztelana Sierpc w 21 i 22 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej. Sierpczanie pokonali 8:0 Start Proboszczewice i 7:0 Świt Staroźreby - 02.05.2009.

2009-05-05

W ostatnich tygodniach piłkarze Kasztelana nie rozpieszczali zbytnio swoich kibiców. Porażki z Orłem Goleszyn (2:4), Wisłą Duninów (1:2) i Błękitnymi Gójsk (1:2) mocno nadszarpnęły reputację piłkarzy i samego klubu. Małym kroczkiem w stronę swoistej rehabilitacji było zwycięstwo nad Unią Iłów (3:1). Wiktoria nad słabą ekipą z Iłowa nie mogła jednak w pełni zadowalać ani trenera, zawodników czy zarząd klubu. Zwłaszcza kibice, w obliczu braku jakichkolwiek szans na walkę o czołową trójkę w lidze, oczekiwali przynajmniej zaangażowania i efektownej gry ze strony swoich ulubieńców. Wydawało się, że są to tylko mrzonki, bo sierpczanie prezentują ostatnio zniżkę formy (po części usprawiedliwioną utratą trzech kluczowych piłkarzy).
Rozbili czerwoną latarnię
Niespodziewanie piłkarze Kasztelana Sierpc odbudowali się już w starciu z ostatnim w tabeli Startem Proboszczewice. Czerwona latarnia ligi dokonała ostatnio rzeczy prawie niemożliwej. Jako pierwsza (po 20 ligowych kolejkach) odebrała punkty liderowi z Gąbina (2:2), prowadząc już zresztą 2:0. Sierpczanie nie zlekceważyli podopiecznych Rajmunda Koperka i wyszli na ten mecz bardzo umotywowani, choć bez leczących kontuzje Grzegorza Pietrzaka, Macieja Lemanowicza i Michała Dzięgielewskiego. W pierwszej połowie dopóki miejscowym (mecz odbywał się w Płocku) starczało sił, gra była dość wyrównana. Futbolistom Pawła Dylewskiego tyko raz, w 13. minucie udało się oszukać defensywę Startu. Mateusz Telesiewicz zagrał do Krystiana Szpejny, a ten nie zmarnował okazji i do przerwy było 1:0 dla gości. W drugiej połowie gole padały już, jak z rogu obfitości. Wszystkie do bramki gospodarzy. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Robert Zieliński, Łukasz Paczkowski, Patryk Gałamaga, Paczkowski, Daniel Trzciński, Marcin Szulc i ponownie Paczkowski. Popularny Tuta zaliczył tym samym klasyczny hat-trick. Aż strach pomyśleć ile bramek strzelałby ten uzdolniony napastnik, gdyby był w optymalnej formie. Wynik 8:0 robi wrażenie, ale warto docenić oprócz strzelców, także podających. Asysty w drugiej połowie zaliczyli kolejno: Marcin Nowakowski, Zieliński, Jarosław Brzemiński, Zieliński, Gałamaga. Przy bramkach na 4:0 i 8:0 nasi piłkarze popisali się indywidualnymi akcjami, solowo rozmontowując obronę miejscowych. Przyczyna tak wysokiego zwycięstwa była prosta. Lepiej przygotowani fizycznie piłkarze z Sierpca zabiegali w drugiej odsłonie oddychających już rękawami gospodarzy.
Czekamy na Mazura
Z podobnym pomysłem na grę, ale z jeszcze bardziej zdziesiątkowanym kontuzjami i nie tylko składem, MKS Kasztelan podejmował Świt Staroźreby. Tym razem nawet na ławce rezerwowych zabrakło Pietrzaka, Lemanowicza, Ambrochowicza, Gałamagi, Szpejny i Sadowskiego. Na szczęście w wyjściowej jedenastce, po kilku tygodniach przerwy (kontuzja) na boisku pojawił się Michał Dzięgielewski. Nasz najlepszy strzelec dał o sobie znać już w 7. minucie wykorzystując dokładne podanie Daniela Trzcińskiego. Tuż przed przerwa popularny Dzięgiel skorzystał z asysty Marcina Nowakowskiego i po raz drugi ulokował piłkę w bramce rywali. Podobnie jak w meczu ze Startem druga połowa była istną demolką. Silniejsi fizycznie i lepiej przygotowani kondycyjnie sierpczanie, za sprawą bramek Emila Pniewskiego (karny), Marcina Nowakowskiego (2), Marcina Szulca oraz Michała Mazurowskiego rozbili Świt 7:0. Trzy zwycięstwa z rzędu i bilans bramkowy 18-1 robi wrażenie. Teraz kolejny mecz ze słabeuszem (Zorza Szczawin). Groźnym, bo broniącym się przed degradacją (do A-klasy spadają dwie ostatnie drużyny). Prawdziwym testem formy dla piłkarzy Pawła Dylewskiego będą oczywiście konfrontacje z Błękitnymi Gąbin, Amatorem Maszewo i Mazurem Gostynin (ten ostatnio w słabszej formie). Właśnie z ekipą z Gostynina zagramy już 16 maja na stadionie MOSiR przy ul. Świętokrzyskiej.

Wynik i skład
START PROBOSZCZEWICE - KASZTELAN SIERPC 0:8 (0:1)
Kasztelan: Kajkoski - Pniewski, Gesek, Sławiński (46’Trzciński), Gałamaga - Nowakowski (65’Paczkowski), Mazurowski (60’Szulc M.), Szpejna, Telesiewicz (26’Zieliński R.) - Rutkowski, Brzemiński
Bramki: Dla Kasztelana - Paczkowski 3 (69’, 79’, 89’), Szpejna (13’), Zieliński R. (48’), Gałamaga (75’), Trzciński (80’), Szulc M. (89’)
KASZTELAN SIERPC - ŚWIT STAROŹREBY 7:0 (2:0)
Kasztelan: Kajkoski (80’Przybyszewski) - Pniewski, Sławiński, Brzemiński - Nowakowski, Telesiewicz, Rutkowski, Mazurowski, Zieliński R. - Trzciński (46’Szulc), Dzięgielewski (70’Paczkowski)
Bramki: Dla Kasztelana - Dzięgielewski 2 (7’,45’), Nowakowski 2 (71’,75’), Pniewski (56’k.), Szulc M. (84’), Mazurowski (89’)