Drużyna SLKS Olimpijczyk Jeżewo odniosła ogromny sukces awansując do Finału Pucharu Polski Młodzików w tenisie stołowym - 09.05.2009.

2009-05-11

Pingpongiści z Jeżewa są już w czołowej 16 w kraju.
Pingpongiści z Jeżewa są już w czołowej 16 w kraju.

Zawodnicy Szkolnego Ludowego Klubu Sportowego Olimpijczyk Jeżewo odnieśli historyczny sukces. Awansowali, jako drużyna do Finału Pucharu Polski Młodzików, który odbędzie się w dniach 22-24 maja 2009 roku w Krakowie. Jeżewianie przeszli jak burza przez eliminacje powiatowe i rejonowe. W turnieju (finale) wojewódzkim drużyna w składzie: Arkadiusz Jachimowicz i Arkadiusz Kalisz zajęła trzecią lokatę i awansowała do dalszych gier.

Półfinał Ogólnopolski został rozegrany w Piątnicy koło Łomży. W imprezie wystartowało 11 najlepszych drużyn z 8 województw, które zostały podzielone na 3 grupy. Zawodnicy Olimpijczyka Jeżewo mieli w swojej grupie silne ekipy z Pisanicy, Grajewa i Zamościa. W pierwszym meczu jeżewianie zagrali z drużyną z Grajewa. Po niezwykle zaciętym spotkaniu wygrali 3:2, co podbudowało ich psychicznie przed kolejnymi meczami. W swojej drugiej turniejowej konfrontacji, olimpijczycy również musieli pokazać stalowe nerwy. Wygrana 3:2 nad Pisanicą bardzo przybliżyła ich do upragnionego celu.

Niespodziewanie ostatni grupowy pojedynek z zespołem z Zamościa był, w porównaniu z poprzednimi meczami tylko spacerkiem. Reprezentanci naszego powiatu triumfowali 3:0. To dało im pierwsze miejsce w swojej grupie i awans do finałowego turnieju Pucharu Polski Młodzików. Bez względu na to, jak naszym tenisistom stołowym powiedzie się pod Wawelem, Arkadiusz Joachimowicz i Arkadiusz Kalisz są już w najlepszej 16 w kraju, w kategorii młodzików. Jest to olbrzymie osiągnięcie samym zawodników i trenerów, ale również powód do dumy dla rodziców, dyrekcji szkoły, sponsorów i wszystkich, którzy na co dzień im pomagają.