W 23 serii gier Płockiej Ligi Okręgowej Zorza Szczawin uległa Kasztelanowi Sierpc 1:4 (1:0) - 10.05.2009.

2009-05-12

Dla sierpczan spotkanie z Zorzą Szczawin było generalnym sprawdzianem formy przed serią trudnych meczów, jakie w najbliższych tygodniach czekają naszą drużynę. Pierwszym z atrakcyjnych, ale i wymagających rywali będzie już w najbliższą sobotę (13:00) Mazur Gostynin. Zanim jednak Kasztelan rozpoczął przygotowania do tego spotkania, wcześniej (w Gąbinie) musiał się zmierzyć z Zorzą Szczawin. Zespołem nieszczególnie mocnym (13 lokata w tabeli), ale zarazem groźnym, bo walczącym jeszcze o ligowy byt.

Kasztelan z przewagą.

Gdyby, już w pierwszym kwadransie gry Marcin Szulc i Daniel Trzciński wykorzystali doskonałe sytuacje bramkowe było by po sprawie. Tak się jednak nie stało, a co gorsze kilka minut później nasz bramkarz staranował w polu karnym jednego z rywali i sędzią podyktował rzut karny dla Zorzy. Miejscowi nie zmarnowali okazji i wyszli na prowadzenie. W 30. minucie losy meczu się jednak odwróciły. Sprawiło to jedno zdarzenie. Wychodzący na pozycję sam na sam z bramkarzem miejscowych Daniel Trzciński został bezpardonowo sfaulowany. Arbiter ukarał gracza gospodarzy czerwoną kartką, a sierpczanie osiągnęli sporą przewagę, z której niestety nic nie wynikało. Bicie naszych piłkarzy głową w mur trwało aż do 70. minuty. Wtedy sędzia wskazał na wapno po przewinieniu w polu karnym jednego ze szczawińskich graczy. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Emil Pniewski. O Emilu od dawna mówi się, że jest stworzony do gry ofensywnej. Rzeczywiście siła i precyzja jego strzału oraz ciąg na bramkę jeszcze nie raz przydadzą się naszej drużynie. Póki, co (z przyczyn kadrowych) trener musi go wystawiać w obronie. Miejmy nadzieję, że (zaraz po zakończeniu tego sezonu) transfer wartościowego stopera sprawi, że ten uzdolniony zawodnik zostanie przesunięty do przodu.
W rytm Mazura

Po zdobytym golu i trzech zmianach w międzyczasie (Nowakowski, Szpejna, Telesiewicz) gra sierpczan nabrała właściwego tempa. W 83. minucie Jarosław Brzemiński dokładnie zacentrował do Michała Dzięgielewskiego, a nasz najlepszy strzelec (aktualnie wice król ligi) nie zmarnował okazji. Cztery minuty później było już 3:1 dla Kasztelana. Asystę Roberta Zielińskiego na gola głową (kolejnego zdobytego w ten sposób) zamienił Krystian Szpejna. W 89. minucie nasz najlepiej bijący rzuty wolne i rożne zawodnik, czyli Marcin Nowakowski wykonywał korner. Jego podanie trafiło do Dzięgielewskiego, który głową zdobył swoją 22 bramkę w sezonie. Sierpczanie nie licząc przełożonego meczu z Błękitnymi Gójsk wygrali czwarte spotkanie z rzędu, po raz kolejny deklasując rywali w końcowych 45 minutach. Bilans drugich części gry (w ostatnich 3 meczach) w wykonaniu piłkarzy Pawła Dylewskiego jest doprawdy imponujący. Aż 16 zdobytych i 0 straconych goli robi wrażenie. Teraz czas na trudniejszego rywale i zweryfikowanie umiejętności sierpczan, choć Mazur też ostatnio nie zachwyca. Gostyninianie w trzech ostatnich meczach (z zespołami z czołówki ligi) zdobyli zaledwie jedno oczko. Ewentualne zwycięstwo pozwolili Kasztelanowi przeskoczyć Mazura w ligowej tabeli.