W meczu 27 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Zryw Bielsk przegrał z Kasztelanem Sierpc 3:4 (1:0) - 07.06.2009.

2009-06-13

Nie da się ukryć, że przed naszą drużyną seria czterech niezwykle ciężkich meczów z zespołami z czołówki ligi. Kasztelan zagra kolejno z siódmym Zrywem (wyjazd), drugim Amatorem (dom), trzecia Skrą (w) oraz pierwszym Gąbinem (d). Jak pisaliśmy tydzień temu o punkty będzie niezwykle ciężko, ale dla piłkarzy, trenera, zarządu będzie to swoisty test w obliczu zapowiedzi walki (w sezonie 2009/2010) o powrót do IV ligi. Wydaje się, że w wersji optymistycznej sierpczanie są w stanie zdobyć w tych czterech konfrontacjach 6 oczek. W wersji pesymistycznej tylko jeden punkt.
Trzy oczka na początek
Tymczasem po pierwszym z tych spotkań Kasztelan ma na koncie już trzy oczka po zwycięstwie w Bielsku. Przebieg spotkania ze Zrywem nie zapowiadał jednak zdobycia przez podopiecznych Pawła Dylewskiego choćby punktu i tylu emocji w końcówce tego starcia. Po 49. minutach Zryw prowadził 3:0 i chyba prawie nikt na boisku w Bielsku nie miał wątpliwości, kto wygra ten mecz. Sierpczanie nie zamierzali się jednak poddawać i w 60. minucie zdobyli honorową bramkę. Po faulu na Marcinie Szulcu sędzia podyktował rzut wolny, który wykonywał Maciej Lemanowicz. Maciek kropnął mocno w swoim stylu a bramkarz Zrywu wypluł piłkę przed siebie. Taki prezent z zimną krwią wykorzystał Robert Zieliński. Pięć minut później na samotny rajd zdecydował się Marcin Nowakowski. W pełnym biegu minął dwóch rywali i wpadł w pole karne. Tam strzelił z ostrego kąta w krótki róg bramki gospodarzy. Ich golkiper znów się nie popisał i było już tylko 3:2. Od tej pory nasi gracze osiągnęli zdecydowana przewagę.
Stalowy Emil
W końcówce spotkania wyszło lepsze przygotowanie kondycyjne do rundy sierpczan. Piłkarze Kasztelana wychodzili dziarsko na pozycje, a miejscowi oddychali już rękawami i nie mając sił faulowali. Tak było w 89. minucie w polu karnym gospodarzy i sędzia podyktował rzut karny dla sierpczan. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Emil Pniewski, który go zresztą wcześniej wywalczył. Ten sam zawodnik pokazał stalowe nerwy w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Po zagraniu ręką (po wrzutce Nowakowskiego) we własnym polu karnym przez jednego z bielszczan sędzia ponownie wskazał na wapno. Pniewski podszedł do piłki po raz drugi i znów nie dał szans golkiperowi Zrywu. Minutę później miejscowi padli na boisko, a sierpczanie odtańczyli taniec radości. Teraz Kasztelan zagra u siebie z Amatorem Maszewo w meczu o prestiż i o punkty potrzebne w walce o trzecie miejsce na finiszu ligi.

Wynik i skład
ZRYW BIELSK - KASZTELAN SIERPC 3:4 (1:0)
Kasztelan: Przybyszewski - Rutkowski, Pniewski, Szpejna, Brzemiński - Lemanowicz, Dzięgielewski, Nowakowski, Zieliński R. - Paczkowski, Szulc M.
Bramki: Dla Kasztelana - Zieliński (60’), Nowakowski (65’), Pniewski 2 (89’k., 92’k.)