Piłkarze Kasztelana Sierpc w czwartej kolejce grupy północnej mazowieckiej IV ligi pokonali na wyjeździe Koronę Ostrołęka 3:1 (2:1). Sierpczanie zajmują wysoką, trzecią lokatę w ligowej tabeli - 5.09.2010 r.

2010-09-07

Najbliższe dni nie zapowiadały się na łatwe dla piłkarzy Kasztelana Sierpc. Trzy wyjazdy, w tym dwa ligowe i jeden pucharowy. Na szczęście pierwszy krok (w dobrym kierunku) został zrobiony.

Nawet z nawiązką, bo przecież choćby punkt wywalczony w Ostrołęce byłby cenną zdobyczą. Tymczasem sierpczanie nie zamierzali grać na remis, tylko od razu rzucili się na gospodarzy. Nie wykorzystali na początku kilku dobrych okazji, co się na nich zemściło (gol w 29. minucie dla Korony), ale nie podłamali się tym. Bramki Pawła Bojaruńca i Otito Praise dały nam jeszcze do przerwy prowadzenie 2:1. W drugich 45 minutach przewaga piłkarzy Pawła Dylewskiego była jeszcze bardziej widoczna. Mieliśmy cztery świetne okazje bramkowe. Co ważne, jedną z nich Paweł Winnicki zamienił na gola w 70. minucie.

Ta bramka praktycznie zakończyła mecz. W końcowym kwadransie sierpczanie mieli co prawda festiwal rzutów rożnych (12 kornerów), ale więcej goli już nie padło. Warto podkreślić przedniej urody bramkę Pawła Bojaruńca, po uderzeniu z ponad 30 metrów. Najważniejsze są oczywiście kolejne trzy oczka do ligowego zestawienia. Kasztelan obok MKS Mława, Hutnika Warszawa i Nadnarwianki Pułtusk ma na swoim koncie komplet 12 punktów.

Teraz przed sierpczanami środowy mecz okręgowego Pucharu Polski z Wichrem Cieszewo (17:00), a w najbliższą sobotę ligowy z Nadnarwianką. Z taką gra nawet przy roszadach w składzie o pucharowy awans możemy być chyba spokojni. Zdecydowanie trudniej będzie w lidze. Tylko poprawienie skuteczności może nam zapewnić szansę na punkty w Pułtusku. Miejmy nadzieję, że nasza jedenastka utrzyma miano niepokonanej w lidze. Tymczasem kolejny mecz w Sierpcu dopiero 15 września (środa) z Wkrą Żuromin.