Ósma i dziewiąta kolejka mazowieckiej IV ligi. Kasztelan najpierw w efektownym stylu pokonał 6:2 (2:1) MKS Ciechanów po czym uległ Huraganowi Wołomin 0:1 (0:1) - 3.10.2010 r.

2010-10-06

Mówiąc po piłkarsku, w ostatnich latach MKS Ciechanów nam po prostu leży
Mówiąc po piłkarsku, w ostatnich latach MKS Ciechanów nam po prostu leży
Spotkanie z MKS Ciechanów, choć rozgrywane dopiero w ósmej kolejce czwartoligowych zmagań bez wątpienia można było zaliczyć do sześciu może siedmiu najważnie­jszych meczów Kasztelana na własnym terenie w całym obecnym sezonie 2010/2011.

Najistotniejszych z powodu zbliżonej do naszej jedenastki siły kadrowo - organizacyjnej rywali z Ciechanowa.

Kluczowe mecze

To właśnie ekipy pokroju MKS Ciechanów będą naszymi głównymi rywalami w walce o utrzymanie w IV lidze. Tym bardziej istotne będą zmagania z tymi właśnie drużynami na własnym terenie, które sierpczanie po prostu muszą wygrywać. Wydarzeniem spotkania był powrót do bramki sierpczan (po kilku latach) Jacka Ranisze­wskiego. Nasz bramkarz come back może zaliczyć do udanych. Początek pierwszej połowy tej konfrontacji nie ułożył się dla gospodarzy najlepiej, bo po pięciu minutach przegrywaliśmy 0:1. Dopiero gole, w 35. minucie Macieja Lemanowicza i w 45. minucie Tomasza Sudomira (rzut karny) dały nam prowadzenie. Po przerwie goście znów zaskoczyli podopiecznych Pawła Dylewskiego (55.) i było 2:2. Kasztelan odpowiedział błyskawicznie. Bramki Michała Dzięgie­lewskiego (56.) i Tomasza Sudomira (59.) uspokoiły sytuację. Grając na pełnym luzie gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia (Sudomir w 78. minucie oraz Dzięgielewski w 87. minucie) i wygrali zdecydowanie 6:2. Po takiej wiktorii nastroje przed trudnym wyjazdem do Wołomina były bardzo dobre.

Dziwne zmiany

Pod Warszawą sierpczanie rozegrali zresztą całkiem dobre zawody, tylko znów na wyjeździe zabrakło skuteczności. Szkoda okazji z 1. (Sudomir) i 20. (Otito Praise) minuty, bo były naprawdę dobre. Co gorsze, niewykorzystane sytuacje zemściły się na naszym zespole w 23. minucie i Huragan schodził na przerwę przy prowadzeniu 1:0. W drugiej odsłonie sierpczanie mieli przewagę, ale miejscowi dobrze się bronili, wyprowadzając zresztą groźne kontry. W 63. minucie akcja Michała Dzięgie­lewskiego i Tomasza Sudomira mogła dać gola na 1:1. Niestety uderzenie Sudomira obronił golkiper Huraganu. Grający z kontry miejscowi w 82. minucie mogli podwyższyć wynik, ale piłkarz gospodarzy wychodząc sam na sam z naszym bramkarzem próbował wymusić rzut wolny. Sędzia nie dał się nabrać, jednak nie zmieniło to już wyniku spotkania. Dziwią zmiany dokonane przez trenera sierpczan, a właściwie ich czas. Wpuszczenie na boisko Marcina Szulca i Roberta Zielińskiego było zdecydowanie spóźnione, bo cóż oni mogli zrobić przez zaledwie kilka minut? Poza tym, dokonywanie zmian w samej końcówce było wodą na młyn, dla grających już na zyskanie czasu wołominian. Warto podkreślić, kolejny w tym sezonie dobry występ Mateusza Ambrochowicza. Kasztelan tymczasem, spadł na siódme miejsce w ligowej tabeli, a w sobotę o 15:00 zagra u siebie z Marcovią 2000 Marki. Kolejny mecz z gatunku bardzo ważnych, bo z rywalem o podobnej liczbie punktów i zbliżonym potencjale.

Wyniki i składy

KASZTELAN SIERPC - MKS CIECHANÓW 6:2 (2:1)

Kasztelan: Raniszewski - Brzemiński, Winnicki, Lemanowicz, Pogłud (73’Pniewski) - Bojaruniec, Gaul, Sudomir (79’Szulc), Nowakowski - Praise (84’Sławiński), Dzięgielewski (85’Paczkowski)

Bramki: Dla Kasztelana - Sudomir 3 (45’k., 59’k., 78’), Dzięgielewski 2 (56’, 87’), Lemanowicz (35’)