Archiwum
Strona główna

Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Dziesiąta i jedenasta kolejka mazowieckiej IV ligi za nami. Kasztelan Sierpc zremisował u siebie z Marcovią Marki 0:0, po czym pokonał na wyjeździe Victorię Sulejówek 2:1 (2:1) - 16.10.2010.

2010-10-20

Sierpczanie w meczu z Marcovią mieli pięć dobrych okazji bramkowych.
Sierpczanie w meczu z Marcovią mieli pięć dobrych okazji bramkowych.

Otito Onybiyi Praise robił dużo zamieszania w pierwszej połowie meczu.
Otito Onybiyi Praise robił dużo zamieszania w pierwszej połowie meczu.
Spotkania z Marcovią i Victorią wydawały się być dla sierpczan szansą na podreperowanie punktowego konta. Klasa rywali pozwalała z dużym optymizmem myśleć o zdobyciu czterech oczek.

Meteory na trybunach

W meczu z Marcovią już w pierwszej połowie podopieczni Pawła Dylewskiego mieli szansę na cztery gole. Przed pierwszą okazją, już na samym początku meczu stanął Michał Dzięgielewski. Niestety jego strzał obronił bramkarz rywali. Podobnie jak w 31. minucie po uderzeniu Tomasa Sudomira, golkiper gości popisał się nie lada kunsztem. Dwie minuty później w kolejnej dobrej sytuacji znalazł się Sudomir, ale nie potrafił zaskoczyć bezbłędnego bramkarza Marcovii. W końcówce pierwszej połowy najlepszą okazję zmarnował Dzięgielewski. Po podaniu od Babatunde Alimiego, strzelił wprost w golkipera przyjezdnych. Druga połowa była słabym widowiskiem i oprócz strzału w doliczonym czasie gry Alimiego, nie można powiedzieć o niej nic dobrego. Nie wiele działo się na murawie, ale za to ciekawie było na trybunach. Wśród kibicowskiej braci pojawiło się bowiem sporo nowych, nieznanych twarzy, bądź też znanych, ale bardzo dawno nie widzianych na meczach Kasztelana. To chyba znak zbliżających się wyborów i prób autopre­zentacji przez przyszłych kandydatów na radnych. Miejmy nadzieję, że prawdziwy kibice nie dadzą się nabrać na takie tanie tricki.

Teraz lider

Wracając do piłki, spotkanie w Sulejówku, poza prawie godzinnym spóźnieniem naszego autobusu, ułożyło się dla sierpczan znakomicie. Michał Dzięgielewski uderzył precyzyjnie z siedmiu metrów i futbolówka zatrzepotała w siatce. W 29. minucie nasz najlepszy strzelec przeprowadził akcję, jak rasowy lewoskrzydłowy. Ograł dwóch rywali i w pełnym  biegu dograł piłkę na 16 metr od bramki Victorii. Ta trafiła idealnie na nogę Michała Pogłuda i popularny Koko utonął w objęciach kolegów. Niestety sierpczanom znów zabrakło koncentracji, bo dwie minuty później, po stałym fragmencie gry było już tylko 2:1 dla gości. W drugiej odsłonie Kasztelan kilka razy skontrował miejscowych, ale żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć gola. W tej części gry z dobrej strony zaprezentowała się cała trójka zmienników: Tomasz Sudomir, Marcin Szulc oraz Łukasz Paczkowski. Teraz czas na lidera - Hutnik Warszawa, który jak na razie, idzie jak burza. W 11 meczach zanotował 10 zwycięstw i jeden remis. Zapowiada się więc nie lada gratka dla kibiców, bo Kasztelan jako jedyny w lidze (obok lidera) nie przegrał jeszcze u siebie. Początek spotkania z Hutnikiem o 14:30.