Archiwum
Strona główna

Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

W dwunastej i trzynastej kolejce IV ligi nasi piłkarze grali ze zmiennym szczęściem. Najpierw zremisowali z niepokonanym Hutnikiem Warszawa 2:2 (0:1), niestety w następnej serii gier MKS Mława zwyciężyła Kasztelana 3:1 (0:1) - 31.10.2010 r.

2010-11-06

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że piłkarze Kasztelana mogli i powinni zgarnąć w tych dwóch konfrontacjach komplet sześciu punktów. Niestety zabrakło wielu czynników; nieco szczęścia, doświadczenia, boiskowego sprytu, precyzji, koncentracji, korzystnej decyzji arbitra. Wypadkowa tych czynników sprawiła, iż zamiast sześciu oczek, po tych spotkaniach konto sierpczan wzbogaciło się tylko o jeden punkcik.

Jedenastu wojowników

Wszystko rozpoczęło się niezbyt dobrze, bo już w 41. minucie meczu z liderującym Hutnikiem to goście objęli prowadzenie. W drugiej połowie podopieczni Pawła Dylewskiego pokazali prawdziwy charakter i duszę wojowników. Przy rewelacyjnym dopingu prawie trzystu kibiców z Sierpca (oraz około 60 ze stolicy), Kasztelan zagrał jedne z najlepszych 45 minut w ostatnich latach. Po asystach Tomasza Sudomira oraz Roberta Zielińskiego dwie bramki dla barw naszego klubu zdobył Michał Dzięgielewski. Niestety, już prawie w doliczonym czasie gry goście doprowadzili do remisu.

Czas na derby

Mecz w Mławie z kolei, ułożył się dla sierpczan fantastycznie.  Już w 17. minucie Paweł Bojaruniec dał naszej drużynie prowadzenie. Gdyby w 55. minucie Maciej Lemanowicz wykorzystał rzut karny, (podyktowany za faul na Otito Praise) miejscowi już by się raczej nie podnieśli. Nie wykorzystana okazja zemściła się już siedem minut później i było 1:1. Ostatni kwadrans Kasztelan grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Lemanowicza. Doświadczeni mławianie skwapliwie to wykorzystali i dołożyli jeszcze dwa trafienia. Nasz zespół przegrał, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie. Miejmy nadzieję, że oczekiwane zwycięstwo przyjdzie podczas meczu derbowego z drugą drużyną Wisły Płock. Początek spotkania z nafciarzami w sobotę od 13:30.