Kolejne mistrzowskie medale naszych taekwondowców - 4-5.10.2013 r.

2013-10-18

Tomasz Kozakiewicz i Jakub Górzyński po finałowej walce.
Tomasz Kozakiewicz i Jakub Górzyński po finałowej walce.

XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Krynicy Zdrój  z udziałem zawodników KS Taekyon Sierpc.
XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Krynicy Zdrój z udziałem zawodników KS Taekyon Sierpc.

Podium w kategorii wagowej do 64 kg.
Podium w kategorii wagowej do 64 kg.

W dniach 4-5 października 2013 r. zawodnicy Klubu Sportowego Taekyon wzięli udział w XVI Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski, które odbyły się w Krynicy Zdrój. Oprócz zawodników z całej Polski w zawodach wystartowali zawodnicy ze Słowacji i Czech. Czteroosobowa ekipa w składzie Tomasz Kozakiewicz, Jakub Górzyński, Lidia Lewandowska, Arkadiusz Wysocki wywalczyła w sumie 3 medale - dwa złote i jeden srebrny.

Zawody odbywały się tylko w konkurencji walk. Najlepiej zaprezentowali sie nasi juniorzy. Tomek i Kuba tym razem występowali w tej samej kategorii wagowej - do 64 kg. Pierwszy do walki przystąpił Kuba. Jego przeciwnikiem był zawodnik z Ostrowca Świętokrzyskiego. Kuba walczył bardzo dobrze taktycznie, nie pozwalając przeciwnikowi na wiele. Zwyciężył pojedynek 10:1.

Tomek w pierwszym pojedynku pokonał reprezentanta gopodarzy 7:0, wyraźnie zaznaczając swoją przewagę. W półfinale zmierzył się z zawodnikiem z klubu Andros Puławy. Kuba pierwszy zdobył punkt w tej walce. Pojedynek był bardzo wyrównany, zawodnicy bardzo dobrze radzili sobie w obronie, co skutecznie ograniczało możliwości zdobycia punktów. Ostateczenie nasz zawodnik zwyciężył 2:1 i wszedł do finału.

Pozostało już tylko czekać na drugi półfinał, w którym Tomek miał zmierzyć się z zawodnikiem Promyka Ciechanów. Podobnie jak Kuba, to Tomek zdobył pierwszy punkt. Obaj zawodnicy walczący w tym pojedynku znali się już bardzo dobrze, ponieważ obaj są członkami Kadry Mazowsza Juniorów. Prowadzenie Tomka utrzymywało się prawie do końca drugiej rundy. Niestety popełnił kilka błędów, za co został ukarany przez sędziego, co dało punkt przeciwnikowi i wyrównało pojedynek.

Trzecia runda była także wyrównana i zanosiło się na to, że rozstrzygnięcie nastąpi dopiero w rundzie dogrywkowej. W ostatnich sekundach Tomek przypuścił jednak bardzo zdecydowany atak i zdobył punkt dokładnie z sygnałem kończącym walkę. W tym momencie doszło do historycznego wydarzenia w Klubie Sportowym Taekyon, gdy dwaj nasi zawodnicy po raz pierwszy spotkali się w finale międzynarodowej imprezy. Początek pojedynku finałowego należał do Kuby. To on pierwszy zdobył punkty i kontrolował wynik. Jednak z czasem do głosu zaczął dochodzić Tomek. W końcówce drugiej rundy doszło do remisu 7:7. Trzecia runda należała do Tomka i to on ostatecznie zwyciężył 12:8.

Po dobrym występie chłopaków bardzo dobrze zawalczyła Lidka -  w kategorii kadetów. W swojej kategorii wagowej miała tylko jedną przeciwniczkę, reprezentantkę gospodarzy, z tego względu od razu walczyła w finale. Lidka pozazdrościła chłopakom dobrego występu i wyszła do walki bardzo zmotywowana. Pojedynek zakończył się przed czasem po drugiej rudzie, ponieważ Lidka w ciągu dwóch rund zdobyła 13 punktów, nie dając nawet szans na trafienie przeciwniczce. Zgodnie z przepisami, gdy zawodnik po drugiej rundzie uzyska 12 punktow przewagi, pojedynek kończy się przed czasem.

Szkoda, że Arkowi nie udało się zdobyć medalu na tych zawodach. Choć walczył bardzo dobrze technicznie, to nie ustrzegł się niestety błędów taktycznych i przegrał pierwszy pojedynek 1:3.