Dwa medale sierpczan na Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim - 26-28.05.2017 r.

2017-06-04

W dniach 26-28 maja 2017 r. w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z 70 klubów z całej Polski. Reprezentacja Klubu Sportowego Taekyon składała się z trójki zawodników. W kategorii juniorów barwy Sierpca reprezentowali: Sylwia Marcinkowska w kat. do 52 kg i Bartosz Duszyński w kat. do 48 kg, w zawodach młodzieżowców: Oliwia Perczyńska kat. do 53 kg.

Najtrudniejszą przeprawę miała Sylwia Marcinkowska ponieważ w kategorii było ponad 17 zawodniczek. Po pierwszym pojedynku Sylwia znalazła się w pierwszej ósemce, pokonując przeciwniczkę z Bydgoszczy przed czasem 36:5 (różnica 20 punktów kończy pojedynek przed czasem). W kolejnej walce spotkała się z przeciwniczką ze Startu Olsztyn - Oliwią Krajewską, która jest aktualnie numerem jeden w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w tej kategorii wagowej. Niestety Sylwia przegrała ten pojedynek. Była jeszcze szansa na walki repasażowe, pod warunkiem, że olsztynianka dojdzie do finału. Niestety w półfinale doszło do niespodzianki i zawodniczka Startu Olsztyn przegrała 2:3. W tym momencie udział sierpczanki w zawodach zakończył się na miejscu 5-8.

Bartek Duszyński z uwagi na drugie miejsce w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w kat. do 48 kg był zawodnikiem rozstawionym, co pozwoliło mu uniknąć walk eliminacyjnych. W półfinale spotkał się z zawodnikiem Dragona Długie Stare. Niestety z tej walki nie mamy o czym pisać, ponieważ zakończyła się po 10 sekundach przez poddanie przeciwnika. Duszek miał okazję walczyć z tym zawodnikiem na Pucharze Polski w Bydgoszczy i tam pokazał swoją wyższość, pokonując go przed czasem. Oficjalnie zawodnik został poddany z powodu kontuzji, ale wydaje nam się, że wynik z Bydgoszczy też miał znaczenie. W finale niestety Bartek uległ numerowi jeden rankingu PZTO Damianowi Wierzbickiemu ze Startu Olsztyn.

W kolejnym dniu zawodów rywalizowali młodzieżowcy. W tej kategorii wiekowej mieliśmy tylko jedną reprezentantkę. Oliwia Perczyńska w kategorii do 53 kg w półfinale spotkała się z późniejsza triumfatorką tych zawodów Magdaleną Rutkowską z AZS OŚ Olsztyn. Niestety kolejna olsztynianka okazała się lepsza od naszej zawodniczki. Oliwka ostatecznie została sklasyfikowana na 3 miejscu i zdobyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski.