Mistrzostwo Polski Ani Obrębskiej w Taekwondo Olimpijskim - 2-4.06.2017 r.

2017-06-07

W województwie lubuskim trwa obecnie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. Jest to największa impreza sportową w Polsce, która odbywa się co roku we wszystkich dyscyplinach olimpijskich. Za każdym razem gospodarzem jest kolejne województwo. W dniach 2-4 czerwca 2017 r. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie rozegrany został turniej Taekwondo Olimpijskiego, który był jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych. W reprezentacji Województwa Mazowieckiego znalazło się 5 zawodników z sierpeckiego Klubu Sportowego Taekyon. Dwójka naszych kadrowiczów: Ania Obrębska i Kamil Okraszewski oraz Aleksandra Klasińska, Bartek Nowak i Karol Łazarski. Trener Artur Balcerowski został powołany na te zawody jako trener Reprezentacji Mazowsza juniorów Młodszych.

Najlepiej z naszego Klubu wypadła Ania Obrębska. Ania jest najlżejszą naszą zawodniczką rywalizującą w kategorii do 29 kg. W pojedynku półfinałowym zmierzyła się z Oliwią Raszyńską z TKKF Promyk Ciechanów. Zawodniczka promyka jest obecnie numerem jeden rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w kat. do 29 kg. Obawialiśmy się tego pojedynku, ale Ania wyszła do walki bardzo skoncentrowana i już na początku, po dwóch bliźniaczych akcjach zakończonych trafieniami na głowę, prowadziła 6:0. Dalszy przebieg walki był bardzo dojrzały w wykonaniu zawodniczki, biorąc pod uwagę fakt, że rywalizuje dopiero w kategorii juniorów młodszych. Bardzo mądrze prowadziła walkę taktycznie wykorzystując to, że przeciwniczka musi atakować, aby odrobić straty. Ania kopnięciem bocznym rozbijała wszelkie przygotowywane ataki Oliwii, sama przechodziła do kontry. Ostatecznie zwyciężyła 10:6. W finale spotkała się z Wiktorią Grześkowiak z UKS Hwarang Września. Taktyka na walkę była dokładnie taka sama jak w pojedynku półfinałowym - szybko zdobyć prowadzenie i kontrolować pojedynek. Po pierwszej rundzie Ania prowadziła już 9:0.Na początku w drugiej rundzie zawodniczki zderzyły się kolanami, co spowodowało kontuzję zawodniczki z Wrześni i poddanie. W rezultacie Ania Obrębska została Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych w Teakwondo Olimpijskim na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Jest to historyczne wydarzenie w historii naszego Klubu ponieważ Ania jest pierwszą dziewczyną w Klubie, która zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Do tej pory ta sztuka udawała się tylko chłopcom.

Tym razem chłopcy spisali się gorzej na tych zawodach. Jedynie Bartek Nowak wysoko zwyciężył pierwszy pojedynek wynikiem 31:0, ale niestety uległ w drugim pojedynku zawodnikowi z AZS OŚ Poznań. Pozostali nasi zawodnicy i zawodniczka przegrali pierwsze pojedynki.

W klasyfikacji województw 37 osobowa reprezentacja Mazowsza usytuowała się na III miejscu podium, za Wielkopolską i Warmińsko - Mazurskim.

Większość imprez mistrzowskich na ten rok w taekwondo olimpijskim odbyła się w I półroczu. We wszystkich wystartowali zawodnicy KS Taekyon z niemałymi sukcesami. Jak na razie z każdej imprezy wracamy z medalami. Na Mistrzostwach Polski Juniorów Bartek Duszyński zdobył tytuł vice- Mistrza, Oliwa Perczyńska na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobyła brąz, a teraz Ania Obrębska tytuł Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych. Teraz krótki odpoczynek i za chwilę obozy treningowe w Zakopanem i w Łazach (koło Mielna), przygotowujące do drugiej części sezonu.