Mistrzowski turniej piłki ręcznej - 22 I 2005r.

2005-01-27

22 stycznia 2005 roku - była to wiekopomna chwila dla sie­rpeckich fanów piłki ręcznej. Do naszego miasta przyje­chali Mistrzowie Polski - Wisła Płock w najsilnie­jszym składzie. Na turnieju tym sie­rpczanie gościli też mocne ekipy AZS AWF Warszawa i Travelandu Warmii Olsztyn.

Pierwszym meczem był pojedynek pomiędzy gospodarzami - Kaszte­lanem Sierpc, a AZS AWF Warszawa. Od samego początku szczypiorniści Kasztelana walczyli jak równy z równym, jednak pod końcówkę pierwszej połowy, gdy na parkiecie w zespole z Sierpca występował młody skład, goście ze stolicy uciekli Kaszte­lanowi na 6 punktów. Sytuacja zmieniła się dopiero w końcówce drugiej połowy gdy podstawowi gracze naszego zespołu - SzałkiewiczLisicki zdobywali gol za golem. Dodatkowo niesieni dopingiem miejscowej publiczności szybko odrabiali straty. Ostate­cznie jednak przegrali 26-30 i pozostało im mieć nadzieję na dobry występ w następnym meczu z Trave­landem. W kolejnym spotkaniu udział brała już drużyna Wisły Płock. W Sierpcu stawili się wszyscy podstawowi gracze oprócz kontuzjowanych: Szczuckiego i Zołoteńki, oraz Titova który nie wrócił jeszcze ze zgrupowania repre­zentacji Białorusi. Piłkarze z Płocka nie zawiedli kibiców z sie­rpeckiego Fan-Clubu, żywiołowo dopingujących przez całe spotkanie i efektownie pokonali Traveland 39-23. Od samego początku w oczy rzucała się dobra postawa Ilina, którego nikt z Olsztyna nie mógł zatrzymać na kole, oraz Matysika który niedawno wrócił po kontuzji. Dobre wrażenie zostawił po sobie również Adam Wiśnie­wski, który wrócił niedawno z meczów repre­zentacji Polski.

Ostatnie swoje spotkanie w turnieju Kasztelan rozegrał z Trave­landem Warmią Olsztyn. Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego widowiska, gdyż większość akcji przerywana była już na środku boiska, a pierwsza bramka padła dopiero w 5 minucie. W pierwszej części gry młody zespół Kasztelana szedł na wymianę ciosów z bardziej doświadczonymi zawodnikami z Olsztyna, na czym nie wyszedł najlepiej, prze­grywając do przerwy 12-16. W drugiej części gry podobnie jak w pierwszym spotkaniu dobrze na skrzydla wypadł Szałkiewicz i ostate­cznie po emocjonującej końcówce mecz zakończył się sprawie­dliwym remisem 28-28.

Ostatnie spotkanie turnieju rozegrane było pomiędzy Wisłą Płock, a AZS AWF Warszawa. W pierwszej połowie spotkania nie najlepiej funkcjonowała prze­budowywana defensywa Mistrzów Polski i wygrali zaledwie 18-15, mimo że mieli okazję zwyciężyć dużo wyżej. W drugiej połowie ze skrzydła bardzo dobrze atakował Artur Niedzielski i pociągnął drużynę do bardziej efe­ktownego zwycięstwa 36-27. Trener Krzysztof Kisiel chwalił grę swoich podopie­cznych w ataku, jednak myśląc o zwycięstwie w nadchodzącym meczu z Zagłębiem w Lubinie trzeba poprawić grę w destrukcji.