Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

MIĘDZYPOWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ - 01.04.2007.

2007-04-05

Sierpczanie ponownie o krok od podium

Wiosenny turniej piłki siatkowej o puchar Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych w Płocku wygrał Orkan Lelice. Czwarte miejsce zajęła drużyna z Sierpca, której wyraĽnie brakowało szczę¶cia. Połowa meczów kończyła się dramatycznymi tie-breakami.

W hali SP nr 20 w płockich Borowiczkach systemem każdy z każdym zagrały cztery ekipy: Orkan Lelice, PERN Płock, G±bin Team i Życie Sierpca.

Do¶ć pewne zwycięstwo przypadło zespołowi z gminy Gozdowo, ale tym razem Orkan wyst±pił we wzmocnionym składzie. Leliczanie wygrali po 2:0 ze wszystkimi rywalami. Łatwo im jednak nie było, bo choćby w drugim secie meczu z G±binem przy stanie 24:23 zespół z Lelic zdobył decyduj±cy punkt dzięki autowemu serwisowi rywali.

Orkan prezentował niezłe przyjęcie zagrywki (libero Dominik Gradomski), słabszy moment przyszedł jedynie w drugim secie meczu z Życiem, gdy serwisem z wyskoku Piotr Zieliński zdobył kolejno cztery punkty. W Orkanie skuteczni w ataku byli zwłaszcza Michał Palmowski i Robert Rybka. Na pewno do poprawienia nadaje się dziurawy blok i słaba zagrywka.

Z kolei do¶ć żywiołowa ekipa z G±bina, po raz pierwszy występuj±ca w zawodach organizowanych MZOS i "Życia Płocka", okazała się mał± sensacj± zawodów. Dzięki dwóm dramatycznym, ale zwycięskim tie-breakom wygrała zarówno z mocnym PERN, jak i "Życiem Sierpca", zajęła drug± lokatę w turnieju. A na dodatek w ostatnim meczu grała już tylko w pięcioosobowym składzie.

Natomiast PERN, debiutuj±cy chyba w jakichkolwiek turniejach otwartych w naszym mie¶cie, rozgrywał się z meczu na mecz. W ataku najlepiej radzili sobie Dariusz Kowalski i Arkadiusz Karaszewski. PERN popełniał mnóstwo prostych błędów, bo na pewno druga lokata była z łatwo¶ci± w jego zasięgu. Zwłaszcza, że w tie-breaku z G±binem zespół z Płocka wygrywał już 12:8! Ale po zepsutej zagrywce i dwóch atakach w blok przyszły nerwy i porażka.

Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowała się ekipa z Sierpca. I po raz kolejny ...zajęła czwarte miejsce. Wyższe było w zasięgu ręki. W ostatnim swoim meczu Życie pewnie wygrało pierwszego seta 25:18 z G±binem. Gdyby wygrało drugiego, oznaczało to drug± lokatę w całym turnieju. Niestety uległo (19:25), póĽniej doszło 13:15 w tie-breaku. To był koniec marzeń o podium w sobotniej imprezie mimo dobrej postawy sierpczaków.