Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

AGRYKOLA II WARSZAWA - MKS KASZTELAN SIERPC 42 : 39 (17 : 18) - 07.04.2007.

2007-04-12

Młodzi sierpczanie pokazali lwi pazur

Młodzi piłkarze ręczni rywalizujący w Wojewódzkiej Lidze Młodzików rozegrali piątą kolejkę drugiej fazy rozgrywek. Szczypiorniści Kasztelana Sierpc byli bliscy sprawienia miłej niespodzianki, jednak ostatecznie przegrali w stolicy z Agrykolą II Warszawa 39:42.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. W pierwszych 25 minutach (młodzicy grają 2x25 min.), aż 14 razy na tablicy świetlnej pojawiał się wynik remisowy. Ładnie w mecz wprowadził się Filip Chojnacki, który w pierwszych 10 minutach cztery razy zdołał pokonać bramkarza gospodarzy. Szczypiorniści Agrykoli II Warszawa wiedzieli, że największe niebezpieczeństwo grozi im ze strony najskuteczniejszego w szeregach Kasztelana Macieja Mazurowskiego. Od początku zastosowali więc indywidualne krycie Maćka, który często był pilnowany przez dwóch zawodników ze stolicy (w pierwszej połowie rzucił tylko trzy bramki). Na szczęście wśród podopiecznych Waldemara Frydrychowicza dobre zawody rozgrywali również Damian Nejman (7 bramek w meczu) i Bartosz Frankiewicz (6 bramek w meczu).

Do przerwy sierpczanie prowadzili jednym trafieniem 18:17. Niepokój mogły jednak budzić decyzje sędziów (z Warszawy oczywiście). Już do przerwy gracze Kasztelana spędzili na ławce kar 8 minut, a ich koledzy ze stolicy zero. W drugiej połowie ciężar gry w ofensywie wzięli na swoje barki także Kamil Godek, Paweł Stępkowski i Daniel Solecki (razem 11 trafień). Gdy do gry w ataku aktywnie włączył się także Maciej Mazurowski Kasztelan zaczął zyskiwać przewagę (21:19, 24:21, 27:23, 30:26). Urosła ona w 36. minucie do pięciu bramek (31:26) i wydawało się, że jest już po meczu. Niestety w 42. minucie Maciej Mazurowski został ukarany trzecim 2-minutowym przewinieniem i musiał opuścić parkiet. Chwilę wcześniej nasz najlepszy strzelec rzucił bramkę na 36:33 dla sierpczan. Po jego zejściu na placu zapanował bałagan, co wykorzystała Agrykola.

W 45. minucie gospodarze doprowadzili do remisu 36:36. W ostatnich minutach to oni dyktowali warunki gry i ostatecznie triumfowali 42:39. Nasi młodzicy przegrali, ale zasłużyli na słowa uznania. Przez większość część meczu byli zespołem lepszym. Gdyby nie kontrowersyjne kary i w konsekwencji usuniecie z parkietu Macieja Mazurowskiego dwa punkty pojechały by do Sierpca. Porównując jednak potencjały obu klubów (zaplecze treningowe, kadrę zawodniczą, finanse) fakt, że młodzicy Kasztelana Sierpc grają jak równy z równym z Agrykola czy Wilanowia trzeba uznać za spory sukces tych młodych chłopaków i ich trenera. W ostatnim meczu II rundy WLM sierpczanie zagrają u siebie z Agrykolą I Warszawa. Szczypiorniści ze stolicy powinni się już bać, bo sierpczanie są bardzo zmobilizowani przed tym ostatnim ligowym meczem.

WYNIK I SKŁAD AGRYKOLA II WARSZAWA – MKS KASZTELAN SIERPC   42 : 39 (17 : 18)

KASZTELAN : Bombalicki –  Ocicki, Frankiewicz 6 , Mazurowski 9, Godek 4, Nejman 7, Solecki 3, Stępkowski P. 4, Chojnacki 6, Makowski, Okraszewski, Lewandowski

Kary: Agrykola II - 8 min., Kasztelan - 16 min.